HASP Anahtar Sürücüleri Yeniden Kurulum Talimatları

TEKLYNX yazılımı halen donanım anahtarı seçenekleriyle birlikte mi kullanıyorsunuz? Şimdi TEKLYNX yazılımının anahtarsız sürümlerine geçme zamanıdır!

TEKLYNX yazılımının tüm sürümleri bugünlerde önceden yazılımın yürütülmesi için gereken geleneksel donanım koruma anahtarı (güvenlik cihazı) yerine geçen yazılım aktivasyon yöntemini kullanır.

TEKLYNX şimdilerde HASP sürücü güncellemesini sizin için gerçekleştirecek yeni otomatik işleyen kurulum sihirbazını sunar. En yeni HASP sürücülerini indirin ve güncellemeyi gerçekleştirmek için aşağıdaki talimatları izleyin.

Not: Uzaktan masaüstü aracılığıyla çalıştırıldığında hata ile karşılaşılmadan güncelleme başarısız olur. Güncellemeyi makinenizde yerel olarak çalıştırdığınızdan emin olun.

  1. Daha önceden indirme yapmadıysanız, en yeni HASP sürücülerini indirin. Web tarayıcınızın dosyayı mevcut konumuna kaydetmek ve bu konumdan çalıştırmak için sizden onay istediğinde, Kaydet seçeneğini seçtiğinizden emin olun. 

  Dosyayı kolaylıkla bulabileceğiniz bir konuma (örneğin, masaüstü) kaydedin. Dosya indirildiğinde, .zip arşivini kolaylıkla bulabileceğiniz PC'nizdeki (masaüstü gibi) bir konuma çıkartın.

  2. Paralel ya da USB HASP anahtarını PC'nizden sökün ve sürücüyü kullanan tüm hizmetlerin durdurulduğundan emin olmak için yazılımdan çıkın.

  Sürücü güncelleme programı sürücüye erişimi sağlayan uygulamaları sonlandırsa bile, PC üzerinde çalışan hizmetleri durduramaz. Örneğin, Lisans Yöneticisi bir hizmet olarak çalışıyorsa, sürücüyü güncellemeden önce hizmeti durdurmalısınız.

  3. PC'niz üzerinde çalışan her türlü anti virüs yazılımını devre dışı bırakın. Anti virüs yazılımıyla ilgili talimatlar için danışmalık alabilirsiniz veya yardım için IT departmanızı ile temasa geçebilirsiniz.

  4. HASPUserSetup.exe dosyasına çift tıklayın.  Dosyayı Aç – Güvenlik Uyarısı görünürse, Çalıştır ögesine tıklayın. Kurulum sihirbazının giriş ekranı görünecektir. HASP sürücü güncellemesini başlatmak için İleri ögesine tıklayın. 

  5. Lisans anlaşması ekranı görüntülenir. Anlaşmayı kabul ediyorum seçeneğini seçin ve İleri ögesine tıklayın.

  6. Kuruluma başlamak için İleri ögesine tıklayın.

  7. Kurulum sihirbazı dosya kopya durumunu gösterir ve ayrıca yeni HASP sürücüleri yüklendiğinde size haber verir. 

  8. Kurulum sihirbazının son ekranı açılır, HASP sürücünüzün başarılı şekilde güncellendiği onaylanır. Kurulum sihirbazını kapatmak için Sonlandır ögesine tıklayın.

  9. Anti virüs yazılımınızı yeniden etkinleştirin ve HASP anahtarını PC'nize yeniden takın. Kurulum sihirbazını kapatmak için TAMAM ögesine tıklayın. Paralel HASP anahtarı kullanıyorsanız, anahtarın algılandığından emin olmak için PC'nizi yeniden başlatın.

Yukarıdaki talimatları takip ettikten sonra yazılımınız halen demo modunda çalışıyorsa, PC'nizi yeniden başlatıp kurulum sihirbazını yeniden çalıştırın. Yeniden başlatma ve kurulum sihirbazının ikinci sefer çalıştırılmasından sonra yazılımınız halen demo modunda çalışıyorsa, lütfen bölgenizdeki TEKLYNX Teknik Desteği'yle temasa geçin.