Pokyny k reinstalaci ovladačů klíče HASP

Stále používáte software TEKLYNX s možností hardwarového klíče? Nyní nastal čas přejít na verze softwaru TEKLYNX bez klíče!

Veškerá vydání softwaru TEKLYNX nyní využívají aktivaci softwaru, která nahrazuje běžnou ochranu hardwarovým klíčem (dongle), který byl dříve pro spuštění softwaru nezbytný.

TEKLYNX nyní nabízí nového automatizovaného průvodce, který upgrade ovladače HASP provede za vás. Stáhněte si nejnovější ovladače HASP a při upgradu postupujte dle níže uvedených pokynů.

Poznámka: Při spuštění přes vzdálenou plochu aktualizace selže bez chyb. Ujistěte se, že upgrade provádíte lokálně na svém zařízení.

  1. Pokud jste to již neudělali, stáhněte si nejnovější ovladače HASP. Když vás váš prohlížeč vyzve, abyste soubor uložili nebo spustili z jeho aktuálního umístění, ujistěte se, že vyberete možnost Uložit. 

  Soubor uložte na místo, kde ho snadno naleznete (například na plochu). Jakmile je soubor stažený, rozbalte archiv .zip a uložte ho na místo na svém PC, kde ho snadno naleznete (například na plochu).

  2. Odeberte paralelní zařízení nebo USB HASP klíč ze svého PC a software ukončete, abyste zajistili, že všechny služby využívající ovladač budou pozastaveny.

  I když program aktualizace ovladače může ukončit aplikace, které mají přístup k ovladači, nemůže ukončit služby spuštěné na PC. Například, je-li License Manager spuštěný jako služba, je třeba, abyste službu zastavili ještě než provedete aktualizaci ovladače.

  3. Deaktivujte antivirový software, který máte na svém PC spuštěný. Můžete buď postupovat dle pokynů antivirového softwaru nebo o pomoc požádejte vaše IT oddělení.

  4. Dvakrát klikněte na soubor HASPUserSetup.exe.  Pokud se zobrazí bezpečnostní upozornění Otevřít soubor, klikněte na Spustit. Zobrazí se úvodní obrazovka průvodce instalací. Klikněte na Další a spusťte aktualizaci ovladače HASP. 

  5. Zobrazí se obrazovka s licenčním ujednáním. Vyberte možnost Souhlasím s ujednáním a klikněte na Další.

  6. Instalaci spustíte kliknutím na Další.

  7. Průvodce zobrazí stav kopírování souboru a rovněž vás upozorní jakmile se nové ovladače HASP nainstalují. 

  8. Otevře se závěrečná obrazovka průvodce s potvrzením, že váš ovladač HASP byl úspěšně aktualizován. Průvodce zavřete kliknutím na Dokončit.

  9. Znovu aktivujte svůj antivirový software a klíč HASP ze svého PC odpojte. Průvodce zavřete kliknutím na OK. Pokud používáte paralelní klíč HASP, PC restartujte a ujistěte se, zda je klíč rozpoznán.

Je-li váš software i poté, co jste postupovali dle výše uvedených pokynů, nadále spuštěný v režimu demo, PC restartujte a průvodce spusťte znovu. Je-li software i po restartu stále spuštěný v režimu demo a průvodce jste spustili podruhé, kontaktujte technickou podporu TEKLYNX ve vašem regionu, prosím.